Przewodnik Osła

Zapraszamy autorską edycję kursu przygotowującego do działań terapeutycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych z udziałem osła. 

Celem naszego kursu jest przekazanie niezbędnej wiedzy w zakresie organizacji pracy onoterapeuty.

ABC i Przewodnik osła ( wersja on line i stacjonarna) ( długość spotkania 12 h on line i 2 pełne dni praktyk w siedzibie Fundacji Toskania Kociewska)

 

Cały dochód ze szkolenia przeznaczony jest na utrzymanie dobrostanu zwierząt rezydujących w Fundacji Toskania Kociewska i na propagowanie odpowiedzialnych zachowań wobec zwierząt.

 

Jak korzystać ze szkolenia ABC OSŁA?

Kurs przygotowany jest tak, aby na jego podstawie w ciągu 6 godzin wykładów on line można było zrealizować podstawowe zagadnienia, dotyczące tematyki prawidłowego utrzymania osła i zrozumienia jego potrzeb, przygotowania go do współpracy w działaniach rekreacyjno – edukacyjnych jak i w  Onoterapii.

 

Kurs skierowany jest do osób, które w przyszłości chcą pracować z własnym osłem w różnego rodzaju działaniach, od rekreacyjno edukacyjnych po onoterapię.

 

Duży nacisk położony jest na zrozumienie relacji człowiek- osioł – człowiek i odpowiednie wykorzystanie jej w późniejszej wspólnej pracy. 

 

Własność intelektualna szkolenia jest pod ochroną i jest pracą zbiorową.

 

 Dla kogo jest to szkolenie?

– Jeśli podjąłeś decyzję, że to osioł mógłby stać się dla Ciebie fascynującym kumplem/kumpelą i chcesz połączyć pracę ze zwierzętami i i z ludźmi.

– Chcesz poznać podstawy oślich spraw i zdobyć wiedzę o osłach potrzebną do tego, by w przyszłości stworzyć udany zespół człowiek-osły,

 Zależy Ci na zrozumieniu osła, jego potrzeb, przygotowania się do wspólnej przygody, to to szkolenie jest idelanie dopasowane dla Ciebie.

Na kurs zapraszamy także osoby, które w momencie jego rozpoczęcia nie posiadają jeszcze osła , ale chciałyby się  doszkolić do pracy z osłami i w onoterapii, i stać się odpowiedzialnym oślarzem / oślarą.

W trakcie tego szkolenia zdobędziesz podstawową wiedzę z zakresu prawidłowego utrzymania osła w naszych polskich warunkach, z zachowania się przy ośle (komunikacja między człowiekiem a osłem, jak i innymi gatunkami zwierząt domowych) oraz człowiekiem. Dużo treści będzie o różnych zachowaniach osłów w różnych sytuacjach , które mogą Was spotkać ( podróż, rany, choroby itp …)

Dla tych , którzy jeszcze osła jeszcze nie mają w swojej stajni, z pewnością będzie to możliwość zapoznania się z nimi i do wzbogacenia własnej wiedzy o tych wyjątkowych przyjacielskich zwierzętach.

Dowiesz się jak najlepiej znaleźć osła i dlaczego musi to być decyzja dobrze przemyślana, tak aby mogła dostarczyć Wam umiejętności na temat przygotowania się wspólnie do pracy podczas zajęć z ludźmi, aby w przyszłości wspólna praca była dla Was satysfakcjonująca. 

 

Dobrostan zwierząt to nie jest tylko pusty frazes, to musi wszystko tak się zgrać, aby żadna przyjemność nie była kosztem czyjegoś dyskomfortu, badż cierpienia.

Szczególną uwagę poświęcimy zasadom dobrostanu zwierzęcia podczas zajęć – brak tej wiedzy nie stwarza możliwości na późniejszą efektywną (i etyczną) pracę na spotkaniach z innymi ludźmi. 

 

Dlaczego warto wybrać ten kurs?

 Mając na uwadze najnowsze standardy europejskie ( w naszym przypadku włoskie), stworzyliśmy to szkolenie tak, aby  w maksymalny sposób odpowiadało ono wymaganiom stawianym osobom pracującym w terapii/edukacji/rekreacji  z udziałem osła na terenie Włoch.

Toskania Kociewska to miejsce, gdzie pracujemy na codzień z osłami i gdzie wprowadzamy w życie to , czego nauczyliśmy się czasie naszego pobytu we Włoszech.

Jednym z punktów kulminacyjnych naszego szkolenia było spotkanie z MAssimo Montanari.

Podczas tego aktywnego spotkania mogliśmy przekazać esencje wiedzy i działań MAssimo Montanari wprowadza w swojej oślarni w mieście Reggio Emilia.

 

 

 • Onoterapia jako interdyscyplinarna metoda terapeutyczna wymaga wielopłaszczyznowego przygotowania teoretycznego i praktycznego, dlatego wykładowcami naszego kursu są wybitni specjaliści różnych dziedzin (hodowcy, zooterapeuci, weterynarze, psycholodzy, logopedzi, terapeuci, fizjoterapeuci, pedagodzy, oligofrenopedagodzy, tyflopedagodzy) którzy posiadają  doświadczenie w pracy z osłami. Będziemy dzielić się fachową wiedzą opartą na gruntownym przygotowaniu zawodowym połączoną z bogatym programem zajęć praktycznych. 

  Udział we wszystkich 3 poniższych panelach szkoleniowych i pozytywne zaliczenie egzaminu końcowego będzie uprawniać do prowadzenia działań z udziałem osłów na podstawie wydanego przez organizatora kursu certyfikatu wpisanego w rejestr certyfikowanych onoterapetów PSHO. 

  Kurs posiada akredytację Polskiego Stowarzyszenia Hodowców Osłów Na Rzecz Rozwoju Hodowli i Onoterapii. 

  Po ukończeniu kursu istnieje możliwość odbycia dodatkowych praktyk wolontariackich w rekomendowanych placówkach. 

  • Czas trwania zajęć: 3h
  • Dostępność programu – całoroczna
  • Liczebność grupy: min. 12 os. max. 30 os.
  • Grupa docelowa: Grupy przedszkolne, Klasy I-III SP